Rännakumeetod, miks ja kellele?

Kõik meist satuvad oma elus aegajalt hetke, kus tekib tunne, et nii edasi ei saa minna, midagi on vaja muuta! Olgu see muutus siis milline tahes – elukoht, töö, elukaaslane, kehakaal, iseloomuomadus, sõltuvus või mis iganes.
Ei ole vahet, kes sa oled, mida sa teed oma elus – kõiki inimesi valitsevad vaikselt salamisi sisemised hoovused. Osad neist on kasulikud ja aitavad meid elus edasi, kuid paljud saboteerivad meie soove ja vajadusi. Hoiavad meid kindlalt mugavustsoonis, selles, mis juba juurdunud. Nad teevad seda enamasti niivõrd varjatult ja sügavalt, et me isegi ei pane seda tähele.

Meie psüühika on loodud sellisena, et sel ajal kui me teadlikul tasandil tegeleme igapäevaelu rõõmude ja muredega, oleme võimelised ellu jääma. Kindlaim viis ellu jääda, on teha nagu teevad teised. Selleks kogub meie alateadvus end täis teadmisi, mida kogub ta varajasest lapsepõlvest, jälgides meid ümbritsevate inimeste käitumist. Sellest ka ütlus, et “laps on kodu peegel, inimene ühiskonna peegel”.

Suur osa inimesi saadab oma elu mööda ihaledes sisimas, mõttetasandil, teistsugust elu. Kui vaid see või see oleks teisti, kui oleks rohkem aega, raha, vabadust… küll ma siis alles… Aga selle asemel, et otsida võimalusi, lepitakse olukorraga ja viidatakse saatusele – ju siis nii peab olema.
Kannatus on ju alati valik!

Selleks, et muuta oma harjumuspäraseid mõtte ja käitumismustreid, on vaja väga suurt keskendusmisvõimet sellele, mida soovime ning järjekindlust harjutada sisse uusi soovitud harjumusi. Seetõttu on elu muutmine olnud võimalik väga vähestel inimestel, sest enamusel ei jätku selleks usku, sihikindlust ega keskendumisvõimet.

Kuid siiski, tänu viimastel kümmnenditel toimunud revolutsioonilisele arengule inimpsühholoogiat puudutavate teadmiste osas, on meile osaks saamas järjest enam meetodeid, mis aitavad meil avada oma teadvuse sügavamaid kihte, allapool harjumuslikke vanu mustreid ning luua endas soovitud muudatusi.

Rännakumeetod on selles vallas kahtlemata üks efektiivseimaid ja samas lihtsamaid meetodeid.
Esmakordsel kohtumisel pani see mind tõeliselt imestama kuivõrd tõhus see on!
Enne kui rännak minu ellu tuli, olin pea kümmekond aastat tegelenud erinevate eneseabi ja -muutmise meetodite studeerimisega. Ühtepidi huvist mõista, mis on inimene ja kus on inimvõimete piirid, teistpidi soovist muuta oma elu tõeliselt rahuldust pakkuvaks. Olin saavutanud juba väga häid tulemusi ja tänu sellele usun, et oskan üsna objektiivselt hinnata selle meetodi mõju. Igaljuhul viis ta mind veel mitu sammu edasi, suunas kohtadesse kuhu ma isegi osanud vaadata.
Rännak andis mulle mõistmise, et kõik võib olla palju lihtsam, kiirem ja efektiivsem. Selleks, et kogeda uusi sügavusi oma elus, ei ole vaja veeta aastaid lugedes raamatuid filosoofiast, psühholoogiast ja religiooniteadustest. Seda võib teha, kui huvi on, aga enamus inimestel ei ole selleks soovi ega kutsumust.

Mina sain Rännakuseminarilt väga palju! Palju enam kui oskasin oodata.
Sain erakordse laengu, sain suurepärased meetodid tööks iseenda ja oma emotsioonidega. Sain tugevat täiendust oma tööle terapeudina.

Mind veetles tõeliselt selle meetodi imeline omadus – avaldada sügavat mõju sõltumata inimese tõekspidamistest, religioonist, hariduslikust taustast või teadmisest psühholoogia vallas. Sellelt koolituselt saab võimsa elamuse ja põhjapanevad meetodid iseendaga toimetulemiseks igaüks, see on selge.

Brandon on tõesti haruldane inimene. Ta on tõeline meister! Selline, keda sa sooviksid oma lähedusse. Aitamaks sind oma sügavate teadmiste ja avatud südamega, just siis kui sul teda kõige enam vaja on.
Ja ta on sinu jaoks olemas ka pärast koolitust. Tema ümber on kujunenud suur ja vahva seltskond, kes kõik aitavad rännakumeetodit ja -filosoofiat teha kõigile soovijaile kättesaadavaks. Rännak on tõepoolest aidanud väga palju inimesi üle maailma.
Brandoni pea 20 aasta tegevuse tulemusel on Rännakumeetodi õppimisest saanud liikumine, kogukond. Suur osa inimestest, kes läbivad rännakukoolituse, jätkavad omavahelist organiseeritud läbikäimist, et harjutada üksteisega õpitud meetodit ja aidata nii endal kui teistel ka edasispidi soovitud muutusi läbi viia.
Mind tõsiselt hämmastas kuivõrd suurepärased inimesed selles organistatsioonis tegutsevad ning kuivõrd palju neid on! Olles rännakupraktik, oled sa teiste praktikute poolt oodatud külaline igas maailma nurgas. Sa oled justkui liige ühes suures rahvusvahelises perekonnas. Ja see on väga suur rõõm!

Rännak ei ole pelgalt koolitus. See on midagi palju enamat, ta on kingitus inimkonnale.

Kokkupuutest rännaku ja Brandon Baysiga sündis minus sügav soov tuua see meetod ja Brandoni õpetused lähemale Eesti inimestele, et me kõik ühiselt saaksime luua kaunima ja harmoonilisema tuleviku nii iseendale, oma lastele kui ühiskonnale laiemalt.
Kutsusime selleks Brandoni Eestisse. Meie õnneks leidis ta aega oma tihedas graafikus, et tulla meile külla ja viia Tallinnas 13.-15.aprill 2018 läbi oma eriline ja väga võimas rännakuseminar Journey Intensive. Leiad seminari täpsema info siit.
Ma soovitan seda koolitust igale inimesele, kes tunneb endas sisemist kutset. Kui sa oled juba siimaani minu lugu lugenud, siis on see kutse ilmselt sinus olemas!
Kuulata endas, tule ja saa osa, tee endale see kingitus!

Joonas Saks
koolitaja ja terapeut

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga