Traditsiooni Tarkus

Kuula saadet Klassikaraadio lehelt:
http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=768503&lang=

Stuudios on rännaku juhendaja Tiiu Vilu ja sarja autor Peeter Liiv.

Rännaku meetodi rajanud Brandon Bays`ilt on ilmunud samanimeline raamat ka eesti keeles. Tema abikaasa nimetab meetodit “arvatavasti üheks sügavamaks ja tähtsamaks tööks meele ja keha tervendamisel”.

Brandon avastas meetodi juhuslikult ja samm-sammult enda peal pärast seda, kui tema kõhus paisus tohutusuur vähkkasvaja. Meetod osutus ülimalt lihtsaks, seisnedes loa andmises endale sügavalt läbi tunda kõik oma elu kestel kuhjunud emotsionaalsed kihid (mida tavaliselt alla surume, mille eest põgeneme – nt hirm, viha, masendus, alaväärsus, armukadedus, kurbus jms) ja kohtumises “tühjusega”, mis on äärmiselt hirmutav, võrdne justkui surmaga. Sellestki end läbi kukutanud, leidis Brandon end Lättest ehk Allikast – “Jumalast”, “Puhtast Teadvusest”, “Piiritust Armastusest”, “Tõelisest Minast”, “Hingest”, “Absoluutsest Vabadusest”, kuidas iganes seda nimetada.

Järgnes “tagasitee üles” läbi kihtide, sedakorda sõnumiga Lättelt igale neist (neid lahustades); asjade selgeksrääkimine visioonis loodud “lõkke ääres” inimestega, kes neid kunagi põhjustanud; neile andestamine; ettevaade tulevikku puhastumise kinnistamiseks jms.

Sõber, kelle peal ta seda esimesena proovis “kukkus” Lättesse vähese 15 minutiga! Ka eksperimendid teiste tuttavatega andsid tulemuseks kõigi “langemise” Allikasse. Ja ka Brandoni vähk oli lõpuks kadunud kui tina tuhka – niivõrd puhastunud oli “rakumälu”.

Lastele sobib paremini hiljem kujunenud nn füüsiline rännak – omamoodi “hüpno-analüütiline” tervendav liikumine oma kehas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga